Sveikiname Liną ir Vilmantą Bildžiukus

iš Širvintų rajono savivaldybės puslapio www.sirvintos.lt

https://www.sirvintos.lt/lt/naujienos/5/iskilmingas-sventinis-padekos-rajono-ukininkams-vakaras:12983

Iškilmingas šventinis padėkos rajono ūkininkams vakaras

2018.12.10
Iškilmingas šventinis padėkos rajono ūkininkams vakarasPraėjusį penktadienį Širvintų rajono savivaldybė į Kultūros centrą pakvietė rajono ūkininkus. Pirmą kartą buvo surengtas iškilmingas šventinis padėkos žemdirbiams vakaras.Kaip sveikindama susirinkusius sakė, Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Širvintose buvo įprasta ūkininkus pasveikinti rudens šventės metu. Tačiau ruduo – pats darbų įkarštis, todėl daug kas atitrūkti nuo tiesioginių pareigų tiesiog negalėdavo. Būtent todėl dar vasaros pabaigoje kilo mintis padėkos vakarą ir ūkininkams svarbaus konkurso „Metų ūkis“ apdovanojimus surengti gruodį, kai darbai jau užbaigti ir žemdirbiai gali lengviau atsikvėpti. Merė pasidžiaugė gausiai į renginį susirinkusiais ūkininkais, kurie krašto gerovę kuria savo darbščiomis rankomis, padėkojo jiems už nelengvą darbą.Į renginį pagerbti ir kartu pabūti su Širvintų rajono žemdirbiais atvyko Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, Seimo narys, Kaimo reikalų komitete dirbantis Petras Čimbaras.

Vakaro metu buvo paskelbti konkurso „Metų ūkis 2018“ rezultatai: I vietos nugalėtoju tapo Virginijus Kiecorius, 2 vietos – Juzef‘as Stankevič‘ius, 3 vietos nugalėtojas – Vilmantas Bildžiukas. Laimėtojus sveikino, padėkas ir dovanas jiems įteikė ministras Giedrius Surplys, Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė,  Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Jūratė Meškutavičienė.

Ūkininku būti nėra paprasta – reikia žemę mylėti, reikia išmanyti, užauginti ir išmintingai realizuoti produkciją. Širvintų rajone – daug ūkininkų, kurie randa sumanių ir unikalių sprendimų, kaip savo vykdomą veiklą plėsti, skatinti visuomenės susidomėjimą, vykdyti švietėjišką veiklą. Todėl renginyje buvo paskelbti ir įvairių sričių nominacijų nugalėtojai:

„Moderniausios technikos ūkis“ – Algirdui Meško, „Už inovacijų diegimą“ – Eugenijui Paliuliui, „Už išradingumą“ – Andriui Valavičiui, „Už netradicinį ūkininkavimą“ – Valiui Mažuliui, „Sportiškiausias ūkininkas“ – Dariui Čiūtai, „Už ekologijos skatinimą“ – Jolantai Jankauskienei, „Bendruomeniškiausias ūkininkas“ – Sauliui Avlasevičiui.

Už Širvintų krašto garsinimą apdovanoti Janina ir Bronislavas Liubomiras Vošteriai, Kasia ir Zbignev‘as Jankun‘ai, Andžela Dalia Ėmužytė.

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys Ir Seimo kaimo reikalų komiteto narys Petras Čimbaras įteikė padėkas vieniems iš pirmųjų Širvintų rajono ūkininkų, nuo 1990-1991 m. atgavusiems žemę pagal Valstiečių ūkio įstatymą, o nuo 2000 m. įregistravusiems Ūkininko ūkius, už svarų indėlį Širvintų rajono žemės ūkiui, kaimo ir žemės ūkio istorijos išsaugojimą ateities kartoms. Padėkos įteiktos Alfonsui Romui Maršalkai, Stasiui Jasevičiui, Algiui Boguckui, Antanui Motiejūnui, Povilui Karteniui, Rimantui Darvydui, Juozui Beinorui. Taip pat jie apdovanojo už sėkmingą ūkininkavimą Irmantą Drėgvą, Arturą Mučinį, Eugenijų Paliulį. Už sėkmingą bendradarbiavimą su Širvintų rajono žemdirbiais bei profesionalumą kasdieniniame darbe ministras padėkojo Širvintų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjai Jūratei Meškutavičienei.

Ūkininkams koncertavo ir pakilią atmosferą kūrė duetas „Žemaitukai“ ir dainininkė Katažina Zvonkuvienė.

Nuotraukų galeriją rasite čia.