Karpinių edukacija Bagaslaviškyje

 Iš interneto laikraščio www.krastonaujienos.lt

Bagaslaviškio vaikų dienos centro pramogos

RUBRIKA: JAUNIMASNAUJIENOSPARAMA VEIKLAIŠIRVINTOS / 2018-12-22 05:04 /

???????????????????????????????Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais gruodžio mėnesį vaikų ir jų tėvelių laukė koncertai, susitikimai, edukacinės programos. Gruodžio mėnesį  Dienos centro vaikai lankėsi Kongresų rūmuose, kur žiūrėjo koncertą „Žiemos pasaka“. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su valstybinio simfoninio orkestro, kuriame groja 60 žmonių, instrumentais, kokius garsus skleidžia smuikai, būgnai, violončelės, kontrabosai, birbynės, lėkštės, pūčiamieji, arfos ir kt. Vaikai klausėsi nuostabios, svajingos Piotro Čaikovskio siuitos iš legendinio baleto „Spragtukas“. Tai tikrų tikriausias žiemos švenčių simbolis, kuomet muzika užburia visų širdis, neša į snieguotą, nuostabų žiemos pasaulį. Po koncerto vaikai aplankė Vilniaus eglutę,  Kalėdų senelis padovanojo kiekvienam vaikui  nuostabią knygą, saldumynų, vaišių. Vykdami namo į Bagaslaviškį vaikai ir kartu vykę ukmergiškiai grožėjosi nuostabia Širvintų žaliaskare egle. Šią kelionę Bagaslaviškio vaikų dienos centrui dovanojo UAB „Ernst & Young Baltic audito firma“

???????????????????????????????Gruodžio 14 dieną Bagaslaviškio vaikų dienos centras kartu su miestelio biblioteka organizavo vaikų tėveliams ir Bagaslaviškio bendruomenės nariams edukacinę programą „Karpinių pasaulis“. Šią programą vedė Družų bendruomenės pirmininkė Dalia Taparauskienė. Ji papasakojo renginio dalyviams  karpinių istoriją, kaip Družų kaimo gyventojai įsijungė į šią veiklą. Dalia parodė dalį bendruomenės narių darbų. Bagaslaviškietės buvo sužavėtos šio kruopštaus karpymo meno  raštais, jų sudėtingumu, spalvine gama, atvaizduotais vaizdais. Moterys pačios galėjo pabandyti iškarpyti ką norėjo, prieš tai nusipiešdamos piešinį ant popieriaus lapo. Piešimas, karpymas, klijavimas, savo karpinio pristatymas moterims suteikė pliupsnį gerų emocijų. Jos džiaugėsi pavykusiu savo pirmu karpiniu, komentavo draugių paveikslus. Po edukacijos dalyviai vaišinosi adventiniais valgiais.  Artėjančių švenčių proga   Dienos centro direktorė Nijolė Masiulienė įteikė  kiekvienam Dienos centro savanoriui, vaikų tėveliams  kalėdinį lauknešėlį, dovanojo UAB „Deniels LT“ rankines. Šis renginys buvo finansuotas SADM pagal vykdomą projektą „Antrieji namai“.

??????????????????????????????? Gruodžio 15 dieną Dienos centro vaikų laukė edukacinė programa „Kalėdų šventė“, pramogos ir susitikimas su Kalėdų seneliu atradimų ir pažinimų erdvėje „Galvasūkis“. Pradžioje vaikai gamino kalėdinį žaisliuką. Vaikai turėjo galimybę pasirinkti medinę figūrėlę: eglutę, angelą, žvaigždę. Po to vaikai spalvino figūrėlę ir dekoravo. Visiems labai puikiai sekėsi atlikti šią užduotį, todėl pabaigę dekoravimą, vaikai skubėjo tyrinėti eksponatus, esančius Galvasūkio erdvėje. Tyrinėti yra tikrai ką: žaidimai, galvosūkiai, pojūčių dėžė, labirinto dėliojimas, domino kaladėlės ir t.t. Eksponatai interaktyvūs, paremti fizikos dėsniais, dėl to tikrai įdomu ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Šioje erdvėje yra fantastinis kambarys, kuriame muzika liejasi laisvai. Galima klausytis pianino, metalofono, muzikinių instrumentų iš vamzdžių, skirtingo dydžio lentų ir Mėnulio būgnelio muzikinių garsų. Sporto mėgėjai galėjo ne tik išbandyti Xbox žaidimą, tačiau ir pabandyti mesti kamuolį į apverstą krepšinio lanką. Čia viskas paprasta, bet kitaip. Bet svarbiausia vaikams buvo tai, kad niekas jų nestabdė, nedrausmino, vaikai galėjo jaustis laisvai. Vaikai eksperimentavo, grojo, kūrė ir jiems tikrai labai patiko. Bet labiausiai vaikai laukė Kalėdų senelio su dovanomis. Ir jo sulaukė. Kalėdų senelis neskubėjo, norėjo pabendrauti su vaikais, todėl jie kartu žaidė įvairius žaidimus, traukė virvę, slėpė žaislus, šoko šokius salsą, čiačiačia, vaikai  Kalėdų seneliui deklamavo eilėraščius, grojo pianinu. Senelis neliko skolingas. Jis kiekvienam vaikui įteikė  didelį maišą dovanų.   Linksmi, pavargę, laimingi vaikai grįžo į savo namus. Savo dekoruotais žaisliukais jie galės papuošti savo namuose stovinčią eglutę.   Ši kelionė buvo finansuota SADM pagal vykdomą projektą „Antrieji namai“, Širvintų rajono savivaldybės pagal vykdomą projektą „Dar kartą pabūkime drauge“.

Bagaslaviškio vaikų dienos centro informacija